TYRKYS - SVET HARMÓNIE

 
 
DOKONALÁ DOČISTA alias ŠANKHA PRAKŠALÁNA
Jednou z najúčinnejších techník OČISTY ľudského organizmu je starobylá jogínska metóda Šankha Prakšalána. S nánosmi toxínov, kameňov, parazitov, hlienov a iných nepotrebných súčastí našich čriev z nás odídu i nánosy psychické, t.z. ťažké myšlienky, nespracované emócie, negatívne energie...
Bližšie info nájdete v priloženom letáku (klik na obr.)*

 
 
Newsletter
 
 
Who's Online
ONLINE:
Hostia: 2
 
 
Navštívili ste
 
 
Svet Harmónie aj na FaceBooku
 
 

TYRKYS

PDF Tlačiť
TYRKYS - KAMEŇ OCHRANY A OČISTY
tyrkys
Tyrkys je najúčinnejší liečivý kryštál. Prináša zotavenie ducha i pohodu tela. Jedná sa o ochranný kameň používaný odnepamäti na amulety. Údajne dokáže zmeniť aj farbu, aby svojho majiteľa varoval pred nebezpečenstvom nevery. Umožňuje duchovné naladenie a zlepšuje komunikáciu medzi hmotným a duchovným svetom. Položený na tretie oko zvyšuje schopnosť intuície a uľahčuje meditáciu. Umiestnený na krčnej čakre sníma staré prísahy, sľuby, zákazy a obmedzenia zo svojho majiteľa. Umožňuje duši, aby sa opätovne prejavila vo svojej skutočnej podobe. Skúma minulé životy a ukazuje, ako sa stále ďalej a ďalej odvíja vytváranie vášho „osudu“ a nakoľko je tento osud závislý na všetkom, čoho sa v ktoromkoľvek okamihu dopustíte.
Tyrkys je očistný kameň. Rozptyľuje negatívnu energiu a odstraňuje elektromagnetický smog. Zaisťuje ochranu pred znečistením životného prostredia. 


Vlastnosti:
Tyrkys má schopnosť obnovovať rovnováhu a uvádzať do vzájomného súladu čakry spolu s jemným vyšším telom. Ladí fyzické telo na duchovné vibrácie. Podľa tradičných názorov spája tyrkys zem s oblohou a privádza k sebe mužskú a ženskú energiu. Jedná sa o citlivý a vnímavý kameň, ktorý udržuje rovnováhu, prispieva k sebarealizácii a pomáha hľadať riešenie problémov. Ukľudňuje nervy svojho nositeľa, keď musí prehovoriť na verejnosti.
V duševnom živote dodáva tyrkys silu. Zaháňa sklony k mučeníckemu konaniu a bráni sebapoškodzovaniu. Pri duševnej práci pomáha zachovávať pokojnú myseľ s nepoľavujúcou pozornosťou. Rovnako uľahčuje prejavy tvorivých schopností. V citovom živote stabilizuje inak premenlivé nálady a navodzuje vnútorný kľud. Podnecuje k romantickej láske.
V telesnej rovine tyrkys mimoriadne pomáha pri stavoch vyčerpania, depresie a pri návaloch panického strachu. Jedna z jeho ochranných funkcií spočíva v potláčaní vonkajších vplyvov a v odstraňovaní znečisťujúcich látok z atmosféry.

Liečebné využitie:
Tyrkys posilňuje meridiány v tele a jemné energetické polia. Zlepšuje prácu telesného a duševného imunitného systému. Regeneruje tkanivá, podporuje vstrebávanie živín, pomáha proti znečisťujúcim látkam a vírovým infekciám. Uzdravuje telo ako celok, hlavne však oči, vrátane šedého zákalu. Znižuje prílišnú kyslosť organizmu a blahodárne pôsobí na dnu, reumatizmus a žalúdok. Tento kameň funguje protizápalovo a detoxikačne. Potláča kŕče a bolesti.

Umiestnenie:
Je možné ho umiestniť kamkoľvek, najlepšie však na krk, tretie oko alebo solar plexus. Vyrába sa z neho vynikajúci elixír.

Tibetský tyrkys je zelený a oproti jasne modrému kameňu sa vyznačuje nepatrne odlišnými vibráciami. Mimoriadne dobre poslúži pri liečení zablokovanej krčnej čakry a potlačenej schopnosti sebavyjadrenia. Dokáže sledovať rodovú líniu, pokým neodhalí zdroj problému.
 
Error, missing joomlaboard config file!